Záhonové obruby z plastu

Napsal | 30.1.2015

Přemýšleli jste, jak co nejlépe ohraničit záhony, aby se předešlo náhodnému pošlapání, či třeba přejetí sekačkou? Hledáte opravdu levnou variantu a nechce se Vám vyhazovat stovky korun za kamenné, nebo dřevěné obruby? Pak máme pro Vás snadné řešení – záhonové obruby z plastu.

Výhody použití plastu

Proč zrovna z plastu? Důvodů je hned několik. Plast patří mezi nejlevnější a nejuniverzálnější materiály dnešní doby. Záhonové obruby z plastu sice nedosahují kvality, nebo estetických vlastností kamenných, potažmo dřevěných obrub, nicméně svoji funkci splní i na několik let a odvážíme se říci, že třeba oproti dřevěným obrubám, které jsou několikanásobně dražší, dokáží plastové modely odolávat povětrnostním podmínkám o dost lépe.

Nabídka je opravdu pestrá

Jelikož je plast tak univerzální materiál, samozřejmostí jsou i desítky různých variant obrubníků. Vybrat si můžete jak volně stojící obruby, které jen zatížíte třeba zeminou, nebo některými kameny, tak i zapichovatelné modely, které jsou opatřeny i zpětnými závity, aby nedošlo k náhodnému vyvrácení a obecně měly lepší stabilitu.

Prodejce z relaxzahrada.cz

Co se týče prodejců, poměrně širokou nabídku má třeba portál relaxzahrada.cz. Zde můžete nakoupit i poměrně kvalitně zpracované obrubníky z plastu, které navíc svým designem věrně imitují kamenné obrubníky. Cenové hladiny se pak liší dle balení a kvality. Kupříkladu 2,2m balení šedého zahradního plastového obrubníku se systémem zapíchnutí do země a designem s imitací kamene, můžete pořídit za 270 korun. Nejlevnější kusy se pak pohybují kolem stokoruny.

Alternativní kousky na obruba-travniku.cz

Dalším prodejcem je i obruba-travniku.cz. V jeho nabídce najdete poměrně široké množství obrubníků všech materiálů, včetně těch plastových, které nás dnes zajímají nejvíce. Za zmínku určitě stojí zahradní plastová palisáda se zapichováním do země. Prodává se v balení po 8ks, čili celkově dostanete přibližně 3 metry obruby. Velmi lehce se pak dají nastavit a prodloužit prakticky do neomezené délky. Materiál je pak mrazuvzdorný a UV záření odolný. Cena činí 328 korun a na výběr máte ze 3 barevných variant.