Tapety do interiéru ve skandinávském stylu

Napsal | 2.7.2018

Bydlení designované ve skandinávském stylu je charakteristické přírodními materiály, jednoduchou barevností, světlem a minimalistickým designem. Klíčovým prvkem jsou světlé pastelové barvy, které každý interiér prosvětlí, dodají mu vzdušnost, otevřenost a pocit volnosti. Na vzdušnosti interiéru přidají velká okna bez záclon, sklo a zrcadla. Naopak by se zde neměly příliš vyskytovat tmavé barvy, temná zákoutí a zbytečné stěny. Dominantním prvkem jsou bezesporu dřevěné prvky. Pro skandinávský styl jsou typické geometrické vzory, ty se také často objevují na samolepicích i klasických tapetách. Vzorů a barevných provedení je celá řada, stačí si vybrat ty, které se budou dobře vyjímat ve vašem interiéru.

Zajímavé, přírodní…

Tapety by měly korespondovat s akcenty, které jsou pro skandinávský styl typické. Volte tapety s jednoduchými vzory a barevnými odstíny bílé, šedé, béžové, pastelových barev či dekorů dřeva. Existuje celá řada tapet s přírodními motivy i prostými tvary. Můžete zvolit také tapety s industriálními nebo retro prvky, které náramně budou korespondovat s jednoduchostí a nádechem přírody. Jednoduché geometrické vzory elegantně doplní každý interiér, někde můžete využít menších, jinde výraznějších vzorů, vždy vypadají skvěle. Tapety ve skandinávském stylu patří do každého moderního interiéru.

U výběru tapet dále dbejte na čisté a jemné linie, dřevěné motivy, žádné extravagantní složité obrazce či pestrobarevné kombinace. Pokud přeci jen chcete vašemu bydlení dodat nějako barevnost, volte doplňky a tapety v jemných pastelových barvách. Výběr tapet významně doplní i různé typy osvětlení. Vedle tapet se dřevěnými motivy jsou velmi populární také tapety s motivy kamenů nebo mramoru. Chybu určitě neuděláte, pokud zvolíte tapety s kontrastním barevným odstínem. Do moderního interiéru se nebojte zvolit tapety ve skandinávském stylu, které se budou v interiéru skvěle vyjímat.