Jak vybrat neodymový magnet pro magnet fishing na poklady?

Napsal | 3.5.2020

Chcete se začít věnovat magnet fishingu neboli magnetickému lovu pokladů z hlubin? Je to jednoduché. Stačí vám k tomu silný neodymový magnet, pevné lano, nějaké zkušenosti a trocha štěstí. Které magnety existují?

Co je magnet fishing?

U rybníků, jezer, řek i městských potoků do hlubin spustíte silný neodymový magnet na magnet fishing uvázaný na pevném laně. Táhnete kousek po dně a zase z vody vytáhnete.

Pokud na dně leží nějaký kovový předmět z feromagnetického kovu – železa, oceli – k magnetu se přicvakne. Většinou je to starý hrnec, utopené jízdní kolo, kovové hřebíky, šrouby, dráty, ale občas i vypáčený trezor nebo stará munice.

Neodymový magnet pro magnet fishing

Základní výbava pro magnet fishing

Základní vybavení tvoří silný neodymový magnet a pevné lano. Hodí se však také kýbl na úlovky, ochranné rukavice, antibakteriální gel na ruce, foťák či mobil pro záznam nálezů, časem i kovový hák a pomocné lano na vytahování těžších věcí.

Typy magnetů pro magnetický lov

Jaké magnety jsou na magnet fishing vhodné, čím se liší? Každý silný neodymový magnet pro magnet fishing má pro větší odolnost kovovou přírubu a oko k uvázání lana. Pomocí lana magnet spouštíte do vody.

Existují 2 základní typy magnetů – jednostranné a oboustranné magnety. Mají magnetickou sílu 135 kilogramů, ale také třeba 1100 kg.

Jednostranné magnety pro magnetický lov

Jednostranné magnety mají magnetickou plochu pouze na spodní části. Oko pro uvázání lana je v horní části magnetu. Hodí se například i na vyčištění studny. Jednostranné magnety bývají levnější, mají o něco menší magnetickou sílu než oboustranné magnety.

Tip: Magnet pro lovce pokladů M-9 na magnet fishing se silou 135 kg

Oboustranné magnety na magnet fishing

Chcete-li z vody tahat i těžší předměty, vyberte si raději oboustranný neodymový magnet. Disponují větší magnetickou silou. Mají magnetické plochy v horní i spodní části a šance na úspěch lovu se tak zvyšuje. Lano k nim můžete přivázat z boku nebo shora. Záleží, kam zašroubujete oko. Když přivážete lano k bočnímu oku, můžete magnet táhnout i po dně řeky celou plochou.

Vylovte si poklad ze dna řeky

Tip: Magnet pro lovce pokladů F300 na magnet fishing se siloou 2 × 310 kg

Přibalte si do výbavy i pevné lano pro lovce pokladů.

Další magnety, lana a výbavu pro magnetický lov seženete na e-shopu Unimagnet.cz

Omrkněte také web magnet-fishing.cz, kde najdete tipy a rady, jak poklady v hlubinách lovit.

Úspěšný lov!