Ochranný gel na dřevo

Napsal | 11.10.2014

Máte doma zahradní nábytek, kterému byste rádi vnesli opět zářivý lesk a nový vzhled? Nebo jen chcete ochránit novou sedací soupravu před deštěm a povětrnostními vlivy? Pak jste dnes na správném místě, neboť dnešním tématem budou ochranné gely na dřevo.

Ochránit dřevo je dnes nutnost

Jak můžete vědět ze školy, nebo jen z čisté praxe, dřevo je velice náchylné na vodu a na běžné venkovní podmínky. Ať už se jedná o trámy, dřevěná okna, nebo jenom zahradní nábytek, všechno dřevo venku by mělo být namořeno, či alespoň natřeno ochranným lakem. Laky už jsou ale poněkud passé, neboť nově se objevují ochranné gely.

Xyladecor gel na dřevo

Jedním z ochranných gelů, který je trhu volně a poměrně bez problémů k dostání, je gel XYLADECOR Gel. Tento přípravek stojí asi 260 korun za 0,5l balení, což není vůbec špatná cena. Výrobce uvádí, že chrání dřevo před UV zářením, vnějšími povětrnostními vlivy a v neposlední řadě i zašednutí. Hodí se i pro starý nábytek, kterému vrací jeho zašlý lesk a obnovuje matný povrch. Vhodný je zejména pro tvrdé dřeviny, jako je týk, buk, dub a meranti. K dostání je ve 3 barevných odstínech.

Neznámý gel Baufix

Velmi žádaným a zákonitě také poměrně obtížně dosažitelným je i ochranný gel Baufix. Ten se prodává v mnoha baleních, nicméně nejčastěji v 5L balení za 20 euro. Jak už měna napovídá, u nás se Baufix v podstatě neprodává. Jedná se o německý výrobek, nicméně poptávka po něm je obrovská a osobně si myslíme, že je jen otázkou času, než se začne prodávat i u nás. Co se týče specifikací, je určen na všechny typy dřev a účinek má prakticky stejný, jako XYLADECOR, nicméně uživatelé chválí spíše právě Baufix. Pokud byste i přesto měli o Baufix zájem, zkuste navštívit německý Lidl, nebo DIY obchody (Hornbach apod.).