Druhy fasády na rodinných domech

Napsal | 29.10.2016

Co si takhle dopřát nějakou změnu na Vašem domečku a trošku ho něčím obnovit a vyzdvihnout? V dnešním článku se zaměříme na moderní druhy fasád na rodinné domy.

Změna je život

Už Vás nebaví ta nudná fasáda, která je poničená a nebo už úplně ztratila svůj šmrnc? Zkuste změnu! Rádi Vám sní pomůžeme. V dnešní době záleží mnohem více na obalu! Spousta firem se snaží, aby jejich výrobky byli co nejhezčí a stejně tak i lidé. V dnešní době se vrací do módy elegance a muže se snaží být opět pravými gentlemany. Dopřejte i svému baráku nový kabát! Není to jen o kráse, ale také o péči a ochraně.

Druhy fasády

Dnes narazíte hned na několik kvalitních a propracovaných materiálů, které Vám pomohou dům kvalitně ochránit před vnějšími vlivy. Nejpoužívanější ochranou fasády jsou právě omítky, které jsou odolné vůči UV záření, vlhkosti a mechanické námaze.

Minerální omítky

  • Základem minerální omítky je písek a pojivo, kterým může být vápno, cement nebo sádra. Bohužel často mívá vysokou nasákavost a proto se zde využívá ochranný nátěr proti dešti.

Disperzní omítky

  • Disperzní omítky jsou maximálně. Jako pojivo se užívají umělé pryskyřice, takže omítka je i přes svou tenkost vysoce odolná vůči změnám počasí a teplot.

Silikátové omítky

  • Omítky jsou vysoce paropropustné, hydrofobní a prodávají se hned v několika různých odstínech. Tento druh je vhodný pro konečnou úpravu historických objektů.

Izolační omítky

  • Zaručují až šestkrát lepší izolační schpnost, než běžné minerální omítky.

Ochrana

O dům je zapotřebí se starat nejen zevnitř, ale i zvenčí. Budete se divit, ale už kolikrát lidé doplatili na to, že vnější povrch domu byl tak poškozený, že škody zasahovaly i dovnitř. Proto je potřeba ochrana proti působení počasí a různým mikroorganismům.

Při výběru konečné úpravy je hned několik možností. Uvědomte si, že omítka v tom už dávno není sama. Bezomítkové varianty v podobě obkladů z mnoha materiálů jsou stejně aktuální jako různé druhy omítek. Právě pro tuto různorodost je třeba brát v úvahu i více způsobů aplikace.

To by bylo pro dnešní den vše a v případě jakýchkoliv dotazů neváhejte a obraťte se na nás. Rádi Vám poradíme.