Peletová kamna s výměníkem recenze

Napsal | 29.4.2014

Krb nebo kamna – pro mnohé je to snem, kterým chtějí dokonat estetický požitek z jejich skromného nebo většího příbytku. Ten musí být také něčím vytopen, protože v obydlí může chybět ústřední topení a tak není žádná možnost řešení toho, jak se zbavit nepříjemného chladu, který určitě pohodu domova příliš nevykreslí ani nepodpoří.

Peletová kamna s výměníkem

Řekněme tedy, že jste vlastníkem menšího příbytku, u kterého máte ale i tak určitě vyšší požadavky na úroveň interiéru a nechcete si pořídit něco nevkusného, ba by to bylo i funkční řešení, které by dokázalo vytopit celý byt. Dokonalou kombinací těchto atributů jsou peletová kamna, se kterými budete v tomto článku podrobně seznámeni. Na paškál se dostane rovnou konkrétní produkt, čímž budou peletová kamna s výměníkem typu TOLEDO 32-C od společnosti HAAS+SOHN, která má na trhu s peletovými kamny s výměníkem jíž dlouhá léta tradici a tak není nijakým překvapením, že se jedná o jedny z nejkvalitnějších kamen osvědčené mnohými spokojenými zákazníky.

Účinnost, výkon i bezpečnost na jedničku

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsou tyto kamna účinné nejen na papíře v kolonce s atributy, ale i v reálných podmínkách. Účinnost těchto kamen je, vzhledem k ceně, neuvěřitelných 91 procent.

Výkon je dostatečný (1,8-8,1 kW), nicméně, nic není bez menšího nedostatku. I přesto, že je účinnost vysoká, je poznat, že se jedná o produkt z nižší třídy kamen – pokud máte v plánu vytopit celý byt například o ploše 100 metrů čtverečních, počítejte s tím, že si počkáte. Dlouho.

Skvěle je ale řešená bezpečnost produktu. Kamna jsou opatřena senzorem, který nechá vyrovnat rozdíly teplot, dále i senzorem, který měří teplotu vzniklých zplodin. A pokud zapomenete vynést z kamen popel z hořáků, sami od sebe se bezpečně vypnou.

Hluboko do kapsy mít nebudete

Peletová kamna s výměníkem TOLEDO 32-C od HAAS+SOHN nadmíru redukují i náklady, které vzniknou při topení za účelem vytopení Vašeho obydlí. Jejich cena se pohybuje kolem 50 000,-, například v tomto e-shopu je lze získat na pouhých 51.823 Kč, cena s DPH.

Tyto kamna, které Vám doporučujeme, nemají konkurenci ve své cenové hladině a tak při jejich nemusíte mít žádné obavy s ohledně jejich životnosti i funkčnosti.