Plastový neviditelný obrubník na zahradu

Napsal | 28.2.2015

Jaro už je pomalu, ale jistě za dveřmi a sezónní práce na zahradě na sebe dlouho nenechají dlouho čekat. Pokud i Vy máte zahrádku, na které je stále nějaká práce, možná Vám dnes ukážeme zajímavou vychytávku, která učiní Vaši zahradu zase o něco krásnější. Řeč totiž bude o neviditelném obrubníku.

Proč neviditelný obrubník?

Určitě to znáte také – uděláte si záhon, zasázíte kytky, zkulturníte terén… a za moment Vám celý záhon pošlapou děti, nebo zde manžel přejede sekačkou. Přemýšlíte tak o obrubnících, nicméně nechcete na zahradě další zbytečné plasty. A právě proto vzniknul neviditelný (zakopaný do země, jen lehce viditelný) plastový obrubník.

Materiál

Jak už název napovídá, je vytvořen z plastu – materiálu, který je schopen velmi dobře odolávat povětrnostním podmínkám a vydrží tak několik desítek let. Prodává se v celkem 4 různých velikostních provedeních – 45mm, 60mm, 80mm a 100mm. 60mm verze je pak speciálně konstruovaná na to, aby do ní bylo možné uchytit jednoduchou zahradní elektroinstalaci, nebo vodoinstalaci.

Konstrukční řešení

Konstrukčně se pak jedná o velice jednoduchý princip. S jednotlivými díly se velmi dobře pracuje a možno je prakticky neomezeně krátit, prodlužovat apod. Uchycení do půdy se pak provádí pomocí plastových hřebů, nebo do kamenitého podloží pomocí ocelových hřebů.

Kde koupit a za jakou cenu?

Instalace samotných obrubníků je velice jednoduchá a zvládne ji prakticky každý. Oficiální výrobce a distributor těchto obrubníků si navíc pro Vás připravil poměrně názorné video-návody, které Vás v jednoduchosti instalace naprosto utvrdí. Stačí navštívit stránky neviditelnyobrubnik.cz. Na stejných stránkách pak naleznete i samotné produkty, které si můžete zakoupit. Obrubníky se prodávají v balení po metru a cena za 100mm vysoký obrubník nepřesáhne 100 korun, čili se jedná o poměrně levnou záležitost. Hřeby pak lze kupovat po 5 korunách za 1ks hřebu (jak plastový, tak ocelový).

Na závěr dodáme, že v současné době probíhá akce do vyprodání zásob a všechny typy obrubníků můžete získat za výrazně sníženou cenu.