Okopávací motyčka s násadou

Napsal | 3.10.2014

Léto je sice už téměř u konce, nicméně čas na zahradní práce ještě ani zdaleka nepominul. Vždyť na podzim se sází třeba brambory, česnek, ale i cibule a mnohé další plodiny. Pokud se i Vy chystáte sázet, měli byste si opatřit vhodné náčiní – a téměř jisto jistě budete potřebovat okopávací motyčku.

Fiskars, aneb osvědčená kvalita za pár korun

Jak už to tak u nářadí bývá, na trhu je velká škála druhů, která se liší jak zpracováním, tak svou kvalitou. Co se týče okopávacích motyček s násadou, absolutní špičku tvoří firma Fiskars. Jejich výrobek Fiskars QuikFit 136513 má speciálně tvarovanou čepel, která dovoluje použití i v rozích apod. Její cena přitom začíná na 250 korunách, což je za výrobek takové kvality doslova pakatel. Některým uživatelům nicméně vadí poměrně krátká násada.

Klasika od Zbirovia

Firma Zbirovia se zaměřuje na klasickou, bytelnou techniku. Její okopávací motyka 808-100 se vyznačuje dlouhou dřevěnou násadou, která je 120cm dlouhá. Díky ní se nemusíte tolik ohýbat a ani po celém dni stráveném na Vašem políčku Vás nebudou (tolik) bolet záda. Čepel má pak rozměr 100x160mm a je vyrobena z klasického kovu. Pořídit lze podobně, jako předchozí Fiskars model, za cenu od 250 korun.

Motyka se srdcovou čepelí

Portál kukacka.cz pak nabízí hned několik druhů okopávacích motyček, z nichž nejvíc nás zaujala modrá okopávací motyka se srdcovou čepelí bez hrotu. Čepel je samo sebou z kovu a násada, dlouhá rovný metr, je z kvalitního dřeva. Koupit jí na zmíněném portálu můžete již za 230 korun, což je jedna z nejlevnějších nabídek, kterou jsme pro Vás našli.

Motyk je na trhu opravdu hodně. Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, doporučujeme vyzkoušet lokální železářství, či prodejny nářadí. Leckdy mají velmi kvalitní zboží, které se nedá s nářadím z DIY obchodů vůbec srovnávat. Ceny jsou pak obecně také nižší.