Zahradní vrbové stavby

Napsal | 15.9.2014

Je tu další speciální část cyklu, u které Vás v tomto článku vítáme. Jedná se o speciál, ve kterém se zabýváme opravdu užitelnými radami a triky, které můžete jednoduše využít na Vaší zahradě.V následujících článku se budeme bavit konkrétně o velice užitečné věci z překvapivého materiálu. Jedná se o zahradní vrbové stavby, na které se nyní podíváme o něco detailnějším pohledem a ukážeme si jejich široké využití i na Vaší zahradě v kolonii nebo za rodinným domkem.

Kvalitní přístřešek na zahradu

Z čeho jsou takové stavby tvořeny? Nenechte se zmást – jistě si většina z Vás představí proutky, ze kterých se motají pomlázky, avšak to je chyba lávky. Na zahradní vrbové stavby se využívají daleko silnější vrbové pruty, což zajišťuje to, že takové stavby vydrží hodně dlouhou dobu. Tyto silnější vrbové pruty se poté pevně sváží a tak se také zajistí to, aby se stavba nerozpadala nad hlavou.

Zahradní vrbové stavby můžete nalézt například v podobě různých altánků, do kterých se můžete schovat před nepříjemným ostrým sluníčkem a oddychnout si ve stínu vrbového příbytku, ale také dobře poslouží při náhlé změně počasí – dokonce i pokud by začalo pršet, vrbový altánek by měl takovou nepřízeň počasí ustát a zabezpečit to, že nezmoknete. Díky tomu, že jsou pruty svázány natěsno k sobě, propustí minimum dešťové vody.

Kde ho získat?

Takové stavby jsou klasicky na prodej i v různých řetězcích, které mají v nabídce zahradní nábytek a stavby, nicméně si při troše snahy můžete vytvořit i vrbovou stavbu sami. Stačí pouze najít správné pruty, které se ke stavbě hodí.

Věříme, že vám článek pomohl k informacím, které jste ohledně zahradních vrbových staveb hledali a také, že jste s nimi nyní spokojeni. Jestli Vás napadají určité připomínky či názory, o které se rádi podělíte, zanechte je prosím v komentářích pod článkem.