Závěsný skimmer k bazénu – Tampa nebo Intex?

Napsal | 7.8.2014

Čištění bazénu je dnes jednou z nejdůležitějších věcí, jakou můžete vůbec řešit. Postačí mi doma síťka, měl bych si pořídit pískovou filtraci, dnový vysavač, či snad jenom závěsný skimmer? My jsme se dnes rozhodli zaměřit právě na poslední zmiňovanou možnost, a to sice na závěsné skimmery k bazénu. O co se vlastně jedná, jaký si vybrat a kolik takové zařízení stojí? Na tyto a mnohé další otázky Vám odpovíme v následujícím článku.

Co je to vlastně závěsný skimmer?

Závěsný skimmer je ve své podstatě sběrač hladinových nečistot. Stačí ho připevnit ke stěně bazénu, kde máte umístěný průchod pro filtraci a přes jeho, povětšinou plastovou síťku, se nedostanou žádné větší mechanické částice, které by snadno mohli ucpat pískovou filtraci. Po naplnění skimmeru pak jednoduše vytáhnete zmiňovanou síťku a vyprázdníte její obsah do koše, nebo na kompost.

Tampa vs Intex

Na internetu se v různých diskuzních fórech objevují dotazy, zda-li si koupit k bazénu skimmer Tampa, nebo Intex. Odpověď je jednoduchá – podle toho, jaký máte bazén, resp. od jakého výrobce. Konkrétní skimmery jsou vždy určeny (zejména) pro modely od jednoho výrobce bazénů, čili buď Tampa, nebo Intex. V současné době se dělají i univerzální skimmery, které lze připevnit prakticky na oba druhy bazénů, nicméně doporučujeme se spíše zaměřit na modely určené na konkrétní typy bazénů.

Je lepší si poradit od odborníka

Co se týče cenové relace, skimmery pro bazény Intex i Tampa jsou na tom prakticky stejně – nejlevnější modely se pohybují kolem 500 korun, dražší pak do jedné tisícovky. Pořídit je lze i v kombinaci s čerpadlem, čímž můžete předejít problémům s montáží. Mnoho uživatelů si totiž pořídí skimmer a následně zjistí, že na jeho osazenou kartušovou filtraci nelze skimmer připevnit. Pokud si nejste čímkoliv jistí, doporučujeme se poradit s odborníky ve specializovaných prodejnách, kteří Vám upřesní jak samotný výběr skimmeru, tak i konečnou montáž a kompatibilitu jednotlivých dílů.

PS – Levný nábytek