Zahradní ridery Viking

Napsal | 16.4.2014

Opět Vás vítáme u dalšího článku se zahradní tématikou. Dnes jsme se rozhodli zaměřit na zahradní techniku, a jelikož se jaro už delší dobu hlásí o slovo, na řadu musí zákonitě přijít sekačky, konkrétně pak zahradní ridery od společnosti Viking.

Ridery Viking – nízká cena a vysoká kvalita

Sekačky, traktory a ridery značky Viking jsou známé po celém světě díky své spolehlivosti a relativně nízké ceně. V České Republice je pak nejoblíbenějším (a zároveň prakticky jediným k dostání) model VIKING MR 4082. Ten je určen pro údržbu velkých travnatých ploch, neboť zvládne posekat i plochy přesahující rozlohu 4000 m2. Konkrétně tento model je vybaven motorem od Bridge & Station o celkovém výkonu 6,5 kW, který je potřeba pro rozpohybování celkem 196 kilogramového stroje. Motor je vybaven pohonem vpřed i vzad, což oceníte zejména při sečení mezi stromy apod. Velmi praktický je i velký sběrný koš, do kterého se vejde celkem 250 litrů trávy. I přes masivní rozměry dokáže tento rider sekat hned v několika výškách střihu, přičemž nejmenší činí 35mm a nejvyšší 90mm. VIKING MR 4082 se dá u našich prodejců sehnat za ceny od 75 000 korun včetně DPH.

Alternativa k rideru

Alternativou pak mohou být zahradní traktory. Těch vyrábí společnost VIKING poměrně velké množství a na nabídce tuzemských obchodů je to znát. Pro ukázku si představíme model MT 5097. Ten je určen pro ještě větší plochy (6000 m2) a pochlubit se může ergonomickým sedadlem a pohodlným ovládáním. Model je vybaven motorem od Bridge & Station o nepatrně vyšším výkonu 6,6 kW, nicméně ve váze svého kolegu předčí o celých 32kg (228kg). Objem koše pak zůstává stejný, nicméně šířka záběru je větší (95 cm). Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 90 000 korun a jedná se o jeden z nejlevnějších traktorů společnosti VIKING.

Jak můžete sami vidět, ridery a traktory VIKING nejsou žádnou levnou záležitostí, nicméně pokud hledáte kvalitní a spolehlivý stroj, značka VIKING je přesně to, co chcete.