Podzimní květiny do truhlíku – co pěstovat?

Napsal | 28.8.2017

Léto pomalu končí a podzim postupně začíná. Co takhle už začít myslet na květiny, které rozjasní Váš domeček nebo chatičku? Je nejvyšší čas začít vysazovat květiny do truhlíku, které se pak dají dát na parapet.

Podzim je za dveřmi!

Podzim je za dveřmi a s ním přichází i péče o podzimní rostlinky. Máte ještě v truhlíkách letní kytičky? Zkuste je spíše vyměnit už za kvítí podzimní. Podzimem mizí veselost a spíše vše zachvátí chmurné počasí a opadané květy s listím ze stromů. Co si tedy zkusit něco zasadit do truhlíku, co potěší Vás i okolí a ještě nějaký ten čas vydrží?

Podzimní květiny v truhlíku

Co je možné pěstovat?

Pokud Vás nenapadá, jaké květiny by se Vám mohly vypěstovat na podzim? My Vám s tím trošku pomůžeme. Při pohledu na krásné barevné květiny okolo sebe dokáží pohladit na duši v takovémto období. Nejvděčnější květinou podzimu je chryzantéma. V truhlícíh na oknech vydrží až do poloviny listopadu. Drobnější odrůdy chryzantém jsou ideální pro pěstování v nádobách.  Můžete je zakoupit v zahradnictvích i květinářstvích. Jsou nazývány i jako listopadky a né nadarmo. V interiéru, na zahrádce i terase jsou nejpůsobivější seskupení více variant s květy různých barev. Můžete barvy skládat podle ladících tónů, nebo naopak do kontrastu. Chryzantémy jsou vyšlechtěné do mnoha krásných tváří, proč toho nevyužít?

Další druhy květin

Jako další bychom Vám chtěli představit další podzimky, jako například Vřesy a Vřesovce. Právě u Vřesu byly vypěstovány odrůdy i s listím žlutavým nebo na druhé straně plstnatné šedozeleným, které v kombinaci se sytě zelenými dávají efektní kontras. Právě tyto vlastnosti vedou celou řadu majitelů k tomu, že vřesy využívají i jako podzimní balkonové květiny, především na terasy a do truhlíků. Další druh květiny je Astra. Astry už od pohledu přesvědčí, že den nebude tak ošklivý, jak se zdá. Jsou především známé svými živými barvami a zajímavým provedením. Hrají odstíny barev bílé, růžové, červené, krvavé, modré až sytě fialové.