Věžky u Kroměříže – Zahradní veletrh 2015

Napsal | 12.6.2015

K jaru a létu patří neodmyslitelně velké množství trhů, jarmarků a dalších kulturních akcích, jejichž tradice sahají hluboko do historie. My jsme se dnes rozhodli právě na jednu takovouto akci zaměřit a řeč nemůže být o jiné akci, než o zahradním veletrhu obce Věžky u Kroměříže.

Zahrada Věžky

Zahradní veletrh s názvem „Zahrada Věžky“ se pořádá v malé obci Věžky už od nepaměti a nutno podotknout, že ačkoliv se jedná o obec s necelými 400 obyvateli, veletrh vždy slaví velký úspěch a sjíždějí se sem lidé z širokého okolí – prakticky z celé ČR.

Od květin po traktory

Je velmi těžké určit, proč je zrovna Zahrada Věžky tak populární. Obecně by se dalo asi říci, že je to díky široké škále vystavovaného zboží. Tradičně zde najdete obrovské množství vystavovaných květin, ovoce, zeleniny, okrasných i ovocných stromů apod. Samozřejmostí jsou pak hobby předměty a zahradní technika, nicméně můžete zde potkat i velkou spoustu zajímavých lidí z různých oborů, jež Vám mohou poskytnout radu s pěstitelskými problémy. To vše pak podtrhává doprovodný program ve formě živé hudby, akcí pro děti a samozřejmě i občerstvení.

Zařiďte si včas přihlášku

Jak už jsme naznačili v předchozích odstavcích, Zahrada Věžky se uskutečňuje celkem 3x do roka – letos nás čeká ještě „Léto 2015“ v termínu od 05. do 09.srpna a také „Podzim 2015“, jež se koná od 23. do 27.září. Pokud se plánované výstavy budete chtít zúčastnit jakožto vystavovatel, je třeba si podat přihlášku, resp. objednávku výstavní plochy.

Vstupné, otevírací doba, parkovné

Návštěvníci pak musí zaplatit vstupnépro děti nad 130cm je to 50 Kč a pro dospělého 80 Kč. Využít ale můžete třeba i rodinného vstupného (2 dospělí + 2 děti) za 200 Kč. Otevírací doba je pak denně od 9 do 17 hodin a parkovat můžete na přilehlém parkovišti za 30 Kč.