Nerezová silnostěnná kouřovina – průměry 150 a 200 cm

Napsal | 29.4.2014

Krb je funkčním a vzhledově uspokojivým řešení pro ty, jež chtějí mít v rodinném domku či vile něco, co Vám zprostředkuje teplo a zároveň dobře vypadá. Avšak stránka věci vzhledová je jedna – druhá stránka je technické řešení celého projektu ohledně krbových kamen nebo také kotlů, které některé domy vyžadují pro správné fungování důstojného života rodiny.

Pokud má být myšlenka vyjádřena více konkrétně, technickou stránkou věci je tedy myšlena kouřovina. A v následujících řádcích Vám bude nastíněno to, k čemu se nerezová silnostěnná kouřovina používá a jak správně vybrat tu, se kterou budete spokojeni. Konkrétně se zaměříme na průměry nerezových silnostěnných kouřovin 150 centimetrů a 200 centimetrů.

Bez kouřoviny to nepůjde

Kouřovina je nepostradatelnou součástí pro připojení krbových vložek nebo kotlových těles ke komínu. Konkrétně nerezová kouřovina je vyrobena z oceli, tedy materiálu, který nemůže zreznout, ale také ze silnostěnného plechu, který skvěle plní svou funkci odvádět kouř z krbu nebo kotlů a tak je vše tak, jak si představujete a jsou stejně odolné proti vyšším teplotám, jako ocelové.

Tvary

Kouřoviny mají i různé tvary. Mohou být ve tvaru kolen, které jsou nejčastější a také nejvyhledávanější nerezovou silnostěnnou kouřovinou, ale i rovných rour, jejichž účel je odvádět kouř, pokud je krb od otvoru do komína o něco dále. Dále mohou určitě kouřoviny oplývat čistícím otvorem, který usnadňuje práci při možném ucpání odvodu rour a tak může být za chvilku nepříjemnost vyřešena. Velikostí kouřovin je opravdu nespočet díky různým průměrům odvodu do komínovému tělesu.

Průměry

Kouřovinu o průměru 150 cm najdete kupříkladu – vjrousek.cz. Zrovna tato je obdařena čistícím otvorem, který byl zmíněn o odstavec výše. Je žáruvzdorná, což se dá u součásti ke krbu či kotli čekat.

Roury o průměru 200 cm jsou už o něco objemnější, tím pádem i dražší, nicméně ne o markantně větší částku. Je úměrná tomu, že na ni bylo použito více materiálu, než na kouřoviny o menších průměrech. Tu najdete na vjrousek.cz