Náhled katastr nemovitostí podle jména

Napsal | 7.12.2015

Vítáme Vás u dalšího článku. Dnes si povíme něco o katastru nemovitostí. Jak je možné do katastru nahlížet a to i dle jména. Poradíme, jak se dostat k náhledu a kam je nejlépe nahlédnout.

Nahlížení do katastru nemovitostí

Kdo vlastně spravuje ze zákona soubor údajů o nemovitostech? Samozřejmě že je to Český úřad zeměměřický a katastrální.

Může se kdykoliv stát, že budete mít potřebu nahlédnout do katastru, ať kvůli sobě, tak i kvůli někomu jinému. Jedná se o obrovskou výhodu oproti předchozím rokům, kdy nebylo možné nahlížet do katastru nemovitostí on-line přes internet. Přitom dříve jste si mohli pořídit informace z katastru pouze při navštívení katastrálního úřadu. Díky on-line nahlížení, je vše pro všechny snažší. Má pouze informativí chrakter, ale za to máte možnost vyhledávat konkrétní čísla parcely, stavby, jednotky, vyhledávání řízení a máte na pomoc i mapu – k vyhledání vlastníka nemovitosti a kde přesněji se nemovitost nachází.

On-line nahlížení

Jde přesněji o aplikaci, kde máte možnosti získávat různé možné údaje o nemovitostech evidovaných v katastru nemovitostí. Nahlížení do katastru je volně přístupné komukoliv, nevyžaduje registraci a ani nic nemusíte platit. Rovněž probíhají co nejčastěji aktualizace, aby jste mohli být stále v obraze. Rozhodně máte možnost vyhledávat nemovitost podle jména vlastníka či majitele. Na stránkách – vypisyzkatastru.cz, kde se Vám naskýtá právě vyhledávání dle jmen.

Jak na to?

Co se týče orientace, pokud nevíte jak na to, tak Vám poradíme. Stisknutím například „vyhledat parcelu“ se Vám ihned zobrazí kolonka, kde máte možnost vyplnit jméno obce, to ale nebývá povinné. Důležitější bývá kolonka název katastrálního území. Po vyplnění této kolonky Vás to automaticky navede na vyplnění parcelního čísla. Stisknutím „vyhledat“ se Vám objeví nebo napak nebude nalezena příslušná parcela. Jako dalším je tu vyhledání konkrétní stavby. Nabídne se Vám vyhledávání pomocí části obce a možnost zvolení, zda se orientovat parcelním či evidenčním číslem. Poté Vám vyhledá aplikace to, co potřebujete.

Zobrazení mapy vyhledat řízení Vyhledat stavbu Vyhledat jednotku Vyhledat parcelu

 

 

 

 

 

 

 

 

Stačí vždy kliknout na obrázek a dostanete se přímo do katastru. Nyní tak můžete pohodlně prohledávat v mapách, parcelách, stavbách atd.