Motúčko elektrické motorové kolečko

Napsal | 30.6.2014

Pracujete s těžkým materiálem, ale už Vás nebaví stále dokola tahat přetížené kolečko a ničit si svá záda i ruce? Pracujete rádi na zahradě, ale uvítali byste elektrického pomocníka, který by Vám pomohl s odvozem odpadu? Pak určitě čtete dál, neboť v dnešním článku se zaměříme na revoluci ve stavebnictví – motúčko.

Základní specifikace motúčka

Motúčko je zahradní kolečko, které je opatřeno akumulátorem a pohonem – odpadá zde tak starost tlačit kolečko před sebou, neboť motor za Vás všechnu práci udělá.

Výkon motoru je 250 – 400W (přizpůsobuje se zátěži a rychlostnímu nastavení). Vše zajišťuje gelový akumulátor, který vydrží na jedno nabití až 8 hodin práce. Zároveň díky faktu, že se jedná o gelový akumulátor, nehrozí vytečení elektrolytu, jak je to běžné u klasických akumulátorů. Navíc pokaždé, když jezdíte z kopce, motor navrací sílu zpět do akumulátoru a automaticky brzdí.
Pojezdová rychlost není nikterak závratná – max. 4 km/h, nicméně tuto rychlost dokáže vykonávat i s maximálním zatížením 120kg. Není tak problém motúčko využít na i na stavbě, třeba při převážení písku.

Nemusíte se také bát, že by bylo kolečko hlučné, ba naopak hlučnost 70dB dosahuje standardní zahradní sekačky s pojezdem.  Pro motůčko také není problém stoupání, protože dokáže pracovat se stoupavostí terénu až do 35°.

Údržba motúčka

Co se týče vody a obecně údržby, pro motúčko není problém voda v jakémkoliv rozsahu – po práci ho tak stačí jednoduše opláchnout hadicí s vodou a nemusíte se bát, že byste snad poškodili elektrické části kolečka. Ty se navíc nacházejí v ose stroje, tudíž i přes to, že má kolečko bez zátěže 28kg, necítíte prakticky vůbec jeho hmotnost v rukou.

Na závěr dodáme, že motúčko se v současné době prodává za cenu okolo 10 tisíc korun a je k němu možné si doobjednat bohaté příslušenství. Rovněž je nutné doobjednat nabíječku akumulátoru, který není součástí balení (postačí domácí nabíječka autobaterií).