Krbová kamna do 5000 Kč

Napsal | 8.11.2015

Už je čas nažhavit kotle a pustit topení. Zima se blíží a pokud máte zálusk na krbová kamna, tak přesně o nich se dnes budeme bavit. Nejen, že jde o vzhled, ale především o cenu a kvalitu. A my se dnes zaměříme na všechny tři body. Nechcete utrácet desetitisíce? Poradíme, kde kamna sehnat levněji.

Pohodlný domov

Sháníte nějaká nová topná zařízení do Vašeho domu, či jste si právě nový dům pořídili a dokupujete potřebné věci do domácnosti? Pokud jste zvolili krbová kamna, budete spokojení. Na trhu najdete kamna zmodernizovaná, ale za cenu, která už moc nelahodí přesvědčení ke koupi. Proto se zaměříme na levnější varianty. Při výběru bychom měli nejdříve zohlednit umístění topeniště, tvar a velikost.

Krbová kamna do 5000 Kč

Kupříkladu na webových stránkách eva.cz narazíte na kamna již v ceně 4 890 Kč. Jedná se o kamna se sytémem čištění skla prouděním vzduchu s prostorem pro ukládání dřeva. Další za nižší cenu, si můžete pořídit na stránkách Rozbaleno.cz, kde je stav produktu trošku jiný. Už když si odvodíme název „webovky“ jde o rozbalený, ale nový produkt. Tudíž neupoužitý a nepoškozený. Jeho cena se pohybuje okolo 3 699 Kč – takže pozor stačí ho zapojit pouze do zásuvky. Svým retro vzhledem oslní na první pohled a díky nastavitelnému efektu ohně zpříjemní Vaši domácnost. Dá se nastavit s výhřevností i bez ní.

Krbová kamna do 5000 Kč

Krbová kamna do 5000 Kč

Druhy krbových kamen

Existuje několik možností k výběru těch správných krbových kamen do Vaší domácnosti. Různé velikosti, design, kvalita a výkon. Dělí se do několika různých kritérií, dle systému vytápění a počtu plášťů.

Systém vytápění se dělí na teplovzdušná, sálavá a s tepelným výměníkem. Teplovzdušná jsou jedničkou v cirkulaci vzduchu v místnosti, rychlosti a v nízké ceně. Vyrábí se spíše už jako zmodernizovaný produkt do moderních prostor. Naopak kamna sálavá se vyznačují tím, že se často pořizují spíše na chatu a jsou vhodnější do menších prostor. Vytápění s tepelným výměníkem – takováto kamna se hodí nejvíce do rodinných domků, kde dokáží vytopit celý jeho prostor.

Dalším dělěním je podle počtu plášťů – jednoplášťová a dvouplášťová. Jednoplášťová velmi rychle vytopí místnost, jelikož teplo sálá nejen pomocí skla, ale i bočních stran kamen. Dvouplášťová se liší pouze tím, že předávají teplo i prouděním.

Doufáme, že se Vám dnešní článek víc než líbil a budeme se opět těšit u dalšího.