Benzinový vyžínač

Napsal | 16.4.2014

Vítejte na našich stránkách věnovaných zahradní technice. Dnes jsme se rozhodli zaměřit na benzínové křovinořezy a vyžínače. Nejdříve ale něco málo obecných informací.

Křovinořezy se často používají tam, kde standardní sekačka prostě nestačí – ať už mluvíme o délce porostu (přístroj se nejmenuje křovinořez pro nic za nic…), či jen o prostorech, které si vyžadují přesnou práci. V následujících několika řádcích si zrecenzujeme několik strojů.

Recenze GTM GTBC 43M

Jako první si rozebereme populární GTM GTBC 43M. Tento benzínový křovinořez disponuje 2taktním motorem o objemu 42cm3, což je v oblasti zahradní techniky poměrně velký výkon. Rovněž zvládne 7800 otáček za minutu a se záběrem strunové hlavy 41cm se jedná o cenový trhák. Pořídit ho lze již za cenu od 4000 korun. Uživatelé si na něm pochvalují právě dobrý výkon, cenu a ochranný štít s rukavicemi v ceně. Naopak kritizují startování, kdy stroj někdy naběhne až po několikátém „nahazování“.

VeGA BC 430 PRO

Jako druhý jsme pro Vás vybrali VeGA BC 430 PRO. Ten se pochlubí 2taktním motorem o objemu 42cm3. Zvládne sice méně otáček za minutu, než jeho konkurent značky GTM – jen 7500, nicméně svého kolegu naopak předčí v šířce záběru strunové hlavy, která činí 43cm. Uživatelé si na něm cení dobrého startování, propracovaného anti-vibračního systému, dobře nastavitelného popruhu a kvalitě sekání. Naopak jim vadí dodané příslušenství (železný kotouč i struny jsou nekvalitní) a někomu i nižší otáčky. To vše rovněž za cenu od 4000 korun.

Zhodnocení na závěr

Jak sami můžete vidět, již za cenu okolo 4000 korun se dá koupit velice kvalitní stroj – výkonný, s dobrou šířkou záběru a bohatým příslušenstvím. Než se však vrhnete po prvním modelu, doporučujeme bedlivě sledovat obchody se zahradní technikou. Pokud byste měli nějaký křovinořez či vyžínač vytipovaný, doporučujeme se na něj jet osobně podívat a vyzkoušet. Dobré prodejny Vám zdarma daný stroj předvedou.

Doufáme, že se Vám náš dnešní článek líbil a dozvěděli jste se opět něco nového.