Bazénový plovoucí teploměr

Napsal | 8.8.2014

Ani sebevětší a sebeluxusnější bazén není tím pravým bazénem, pokud k němu nemáme dostatečně kvalitní příslušenství. Po čistotě vody patří teplota vody k jednomu z nejzásadnějších faktorů koupání. Jak ale poznat, jakou má moje voda v bazénu teplotu? Řešení nabídnou bazénové teploměry.

Jaké máme možnosti?

Bazénové teploměry mají jediný úkol – zjišťovat teplotu vody a nebýt nebezpečné ve smyslu křehkosti. Ve své podstatě se teploměry do bazénu dělí na 2 kategorie – plovoucí a pevné. Začneme pevnými, neboť těch je spíše pomálu.

Pevné teploměry

Pevné teploměry jsou vždy přichycené k některé ze stěn bazénu (nedoporučuje se ho mít při vyústění solárního ohřevu, kde je voda teplejší, než v ostatních místech bazénu – výsledky tak mohou být zavádějící). Kromě klasických rtuťových se prodávají i digitální, jež jsou poháněny nejčastěji solárními články. Ceny začínají někde na 250 korunách.

Plovoucí teploměry, osvědčená klasika

Naproti tomu plovoucí teploměry naprosto dominují. Oproti pevným mají tu výhodu, že se pohybují po celém bazéně a teplota vody by se tak dala nazvat za „zprůměrovanou“. Někomu naopak může vadit, že se teplota měří při hladině, kde je voda prostě teplejší, než u dna (vyřešit lze kombinací plovoucího a pevného teploměru). V neposlední řadě je plovoucí teploměr také mnohem bytelnější – musí totiž vydržet nárazy do stěn bazénu a nebýt nebezpečný třeba pro děti.

Nejlevnější teploměry se prodávají již za cenu pod 100 korun. Nabízejí klasické měření rtutí a relativně pevné pouzdro, nicméně doporučujeme se nejlevnějším modelům pokud možno vyvarovat. Zlatá střední třída se pak pohybuje kolem 150 korun. Ty nabízejí měření v C i F stupních a jejich tělo vydrží skutečně hodně. Pro náročné uživatele jsou pak určeny plovoucí teploměry s čidlem. Ty se prodávají za cenu okolo 350-450 korun a nabízejí skutečně nejpřesnější měření teploty vody.

Jak můžete sami vidět, teplota vody v bazénu se dá zjistit již za cenu pod 1 stokorunu, tak proč toho nevyužít?